عزیز، درود!
انتخاب شهر
نیازمندیهای لوکوپوک
تخته سیاه
درد دل ها
مدیریت ارتباط با مشتریان
پنل پیامک لوکوپوک
تصاویر
دفترک
طراحی وب سایت
نیازمندیهای لوکوپوک
مسابقات تخته سیاه

تأثیر بازی کردن کودک در فضای باز پارک‌ها و شهر بازی‌ها

(1402 شهریور 08)

تأثیر بازی کردن کودک در فضای باز پارک‌ها و شهر بازی‌ها در بسیاری از تحقیقات و بررسی‌های دنیای امروز ثابت شده است. در تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده در این حوزه ثابت شده است، ترکیب بازی‌های داخل منزل که امنیت روانی در روحیه کودک به وجود می‌آورد، با بازی‌های پر جنب و جوشی که در فضای باز انجام می‌دهد، سبب بهبود روحیه کودکان شده و فرایند رشد آن‌ها را با کیفیت بیشتری همراه می‌کند. از این رو در این بخش به بررسی مزایای بازی کردن کودک در محیط باز پارک و شهربازی‌های مخصوص کودکان می‌پردازیم.

فواید بازی کودک در شهربازی و پارک

در خصوص بررسی بازی کودک با تاب و سرسره پارکی و شهربازی باید به مزایایی که این فعالیت‌ها بر روحیه کودکان بر جای می‌گذارند، توجه داشته باشیم. انواع وسایل مانند تاب و سرسره برای اجرای بازی‌های انفرادی و دسته جمعی مناسب هستند و کیفیت استفاده از آن‌ها در همه رده‌های سنی بالا است. به این ترتیب در هر پارک و فضای بازی حداقل یک مدل از این تجهیزات را مشاهده می‌کنید. برای بررسی فواید این بازی‌ها بر روحیه کودک باید به ویژگی‌های روان‌شناسی این مسئله دقت داشته باشید. برخی از این جنبه‌ها را در ادامه مشاهده می‌کنید:

تقویت روحیه کودکان

یکی از جنبه‌های تأثیر بازی کردن کودک در فضای باز پارک‌ها و شهر بازی‌ها افزایش روحیه کودکان است. در صورتی که فرزند شما همیشه در طول هفته یا ماه از بازی در پارک و شهربازی بهره برده و به فعالیت‌های مفید بپردازد، بدون شک روحیه بهتری داشته و کمتر بهانه گیری می‌کند. بسیاری از گوشه گیری‌ها و اختلالات روانی کودکان در سنین رشد، به دلیل نداشتن تحرک در محیط‌های طبیعی ایجاد می‌شوند. از این رو توصیه می‌کنیم به منظور حفظ روحیه فرزند خود همیشه آن‌ها را برای بازی به پارک‌ها و شهربازی‌ها ببرید.

این مکان‌های سرباز با برخی از المان‌های طبیعی ساخته و راه اندازی شده‌اند و به همین خاطر کیفیت بازی بچه‌ها در هر یک از این مکان‌ها به خوبی حفظ می‌شود. برای تجهیز هر یک از این فضاهای بازی سرباز نیز از وسایل بازی با کیفیتی استفاده می‌کنند که در برابر باد و باران و سایر آسیب‌های محیطی استحکام لازم را داشته باشند.

بهبود عملکرد شناختی کودکان

استفاده از انواع بازی‌ها در فضای باز عملکرد شناختی کودکان را نیز بهبود بخشیده و ادراک آن‌ها را تقویت می‌کند. این مباحث مهم در حوزه رشد کودک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. به همین خاطر اغلب روان‌شناسان توصیه می‌کنند که کودکان را در سنین 3 تا 4 سالگی به محیط‌های طبیعی ببرید و از فضاهای بازی سرباز برای تفریح و اوقات فراغت آن‌ها استفاده کنید. به این ترتیب محیط اطراف خود را بهتر درک کرده و با اجزای طبیعت آشنایی بیشتری پیدا می‌کند. در هر یک از پارک‌ها و محیط‌های رو باز بازی کودکان، بسیاری از المان‌ها شناختی کودکان به کار برده شده‌اند که درک آن‌ها را از محیط اطرافشان ساده‌تر می‌کند.

افزایش خلاقیت کودکان

انواع سرسره بادی و لوازم بازی کودکانه که در محیط بازی پارک و شهربازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر یک از آن‌ها مزایای بی شماری برای فرایند رشد کودکان به همراه دارند. رشد خلاقیت یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از سرسره‌های بادی و لوازم بازی مشابه آن است. تأثیر بازی کردن کودک در فضای باز پارک‌ها و شهر بازی‌ها با استفاده از این تجهیزات نیز همیشه مورد توجه قرار می‌گیرند. کودکان بر روی لوازم بازی بادی آزادی عملکرد بیشتری دارند و به همین خاطر خلاقیت آن‌ها در اثر استفاده از این تجهیزات بازی افزایش می‌یابد.

شما می‌توانید هر یک از این تجهیزات بازی را برای افزایش خلاقیت‌ها و شکوفایی استعدادهای فرزندان خود به کار ببرید. سنین پیش از دبستان بهترین زمان برای افزایش خلاقیت بچه‌ها به شمار می‌روند. از این رو توصیه می‌کنیم در این سنین حتماً از وسایل بازی شهربازی‌ها و پارک‌های سر باز برای کودکان استفاده کنید.

رشد مهارت‌های حرکتی کودکان

یکی دیگر از جنبه‌های تأثیرگذاری بازی کردن در محیط باز پارک و شهربازی، رشد مهارت‌های حرکتی بچه‌ها است. هر یک از این مهارت‌ها با استفاده از وسایل بازی محیط پارک‌های فضای باز و شهربازی‌ها به خوبی تقویت می‌شوند. بازی‌هایی مانند ایرهاکی در محیط این پارک‌ها مزایای بی شماری برای حفظ مهارت‌های حرکتی و تقویت آن‌ها به همراه دارد. رشد بخش‌های مختلفی از اندام‌های بدن کودکان با استفاده از این بازی‌ها به خوبی انجام شده و کودکان در زمینه مهارت‌های حرکتی با مشکلی روبه‌رو نمی‌شوند.

شما می‌توانید هر یک از این بازی‌ها را به سهولت برای فرزندان خود در محیط‌های شاد و بانشاط پارک‌ها و شهربازی‌ها فراهم کرده و به رشد مهارت‌های حرکتی کودکان کمک کنید. به علاوه در فضای باز پارک و شهربازی بی شک فضای بیشتری برای دویدن و جست و خیز کودکان وجود دارد که این قبیل فعالیت‌ها را برای کودک شما میسر کرده و محدودیت حرکتی برای آن‌ها به وجود نمی‌آورد. این موارد در زندگی آپارتمان نشینی امروزی وجود ندارند!

کاهش بیماری‌های حوزه سلامت

از مهم‌ترین مواردی که در زمینه بازی در فضای باز مورد توجه قرار می‌گیرد، مزایای این بازی‌ها در کاهش بیماری‌های حوزه سلامتی است. این بیماری‌ها با فعالیت‌های هوازی کودکان در محیط باز به سرعت برطرف می‌شوند. از میان آن‌ها می‌توان به اختلالات حرکتی برخی از کودکان اشاره کرد که با حضور به موقع و دائمی در فضای باز به سرعت بهبود می‌یابند. این اختلالات گاها مادر زادی هستند و در برخی موارد به دلیل عدم تحرک کافی کودک به وجود می‌آیند.

از این رو توصیه می‌کنیم که هر چه سریع‌تر به محیط پارک‌ها و شهربازی‌ها در فضای باز مراجعه کرده و از بروز اختلالات مشابه موارد نام‌برده‌شده در کودک خود پیشگیری کنید. سلامت کودک شما در گرو حضور مؤثر در طبیعت و انجام فعالیت‌هایی که شدت متوسطی دارند، بوده و این موارد تأثیر به سزایی در سلامت روح و روان او بر جای می‌گذارند.

تشویق عشق به طبیعت در کودکان

در صورتی که شما فرزند خود را دائماً به شهربازی و فضای باز پارک ببرید که انواع گل و گیاهان در آن‌ها کاشته شده و فضایی طبیعی و زیبا به وجود آورده‌اند، به تدریج علاقه کودک خود را به محیط‌های طبیعی افزایش می‌دهید. این مسئله علاوه بر شاداب کردن روحیه فرزند شما، مزایایی برای افزایش عشق و علاقه کودک به محیط‌های طبیعی و اجزای مختلف طبیعت به همراه دارد. به همین خاطر لازم است که در کنار تفریحات خانگی یا مهدکودکی، زمانی برای مراجعه به طبیعت اختصاص داده و کودک خود را به پارک‌ها و فضاهای سرسبز ببرید. در برخی از این محیط‌ها از لوازم بازی پارکی نیز استفاده شده است.

تقویت عضلات کودک

تأثیر بازی کردن کودک در فضای باز پارک‌ها و شهر بازی‌ها در بخش‌های جسمی و حرکتی کودکان بیشتر مشاهده می‌شود. بدن کودک شما بسیار ضعیف است. آن چه سبب تقویت بخش‌های مختلف بدن در قسمت استخوان‌ها، عضلات و... می‌شود، بازی‌هایی است که جنب و جوش کودکان را در پی داشته و عضلات مختلف بدن او را هدف قرار می‌دهند. با در نظر گرفتن تفریحاتی که این مزایا را برای فرزند شما به همراه داشته باشند، بدون شک کیفیت عملکرد او را در طول روز ارتقا داده و قدرت بدنی او را افزایش می‌دهید.

بازی‌های دویدنی و پر جنب و جوش در محیط پارک و شهربازی اعضای بدن کودک شما را به چالش کشیده و عضلات او را درگیر می‌کنند. به همین سبب نیز یکی از مؤثرترین روش‌ها برای تقویت عضلات کودک و افزایش قوای بدنی او، بردن کودک به محیط پارک و شهربازی است.

افزایش سطح شادی و نشاط کودکان در پارک و شهربازی

جنب و جوش بالایی که کودکان در محیط‌های طبیعی مانند پارک دارند، سطح انرژی آن‌ها را افزایش داده و سبب افزایش شادابی و نشاط کودک در طول روز می‌شوند. در صورتی که کودک شما در محیط پارک و شهربازی لذت بازی کردن با همسالان خود را درک کند، بدون شک رضایت بیشتری داشته و خلق و خوی او بهتر می‌شود. به این ترتیب کیفیت عملکرد او در سایر بخش‌های زندگی نیز بهبود می‌یابد. این فعالیت‌ها ترشح هورمون‌های شادی بخش را در بدن کودک شما افزایش داده و روحیه‌ای شاداب و با نشاط به او هدیه می‌دهند.

معرفی تفریح سازان

مجموعه معتبر تفریح سازان با سال‌ها سابقه در حوزه خرید و فروش لوازم بازی کودک، تأثیر بازی کردن کودک در فضای باز پارک‌ها و شهر بازی‌ها را درک کرده و با در نظر گرفتن این مهم انواع لوازم بازی و تجهیزات مخصوص کودک و نوجوان را عرضه می‌کند. برخی از این لوازم بازی برای پارک‌ها و فضاهای باز قابل استفاده هستند و به این نیازهای کودکان پاسخ می‌دهند. هر یک از لوازم بازی مجموعه تفریح سازان با وجود انواع استانداردهای کیفی و ایمنی بالا تولید شده و به همین خاطر توجه مراکز بازی کودکان را در سر تا سر کشور ما جلب کرده‌اند. شما می‌توانید از قیمت‌های رقابتی تعیین شده در این مجموعه برای تأمین نیازهای خود استفاده کرده و این تجهیزات را به سهولت خریداری کنید.

شما هیچ آگهی را در لیست علاقه مندی های خود ذخیره نکرده اید..